Фото: Се нашол очи во очи со ова огромно чудовиште – го фотографирал


Оваа огромна змија – анаконда била веднаш под површината на водата кога нуркачот Franco Banfi се нашол очи во очи со неа. Прво се исплашил а потоа почнал да ја фотографира.

,, ако ме нападне барем ќе имам фотографии, си помислив,, изјавил Франко кој е ентузијат и нуркач во непознати води – така се опишува себе.

За негова среќа Анакондата не го нападнала, а тој си заминал со овие фантастични фотографии од 8 метри долгата змија. Колку е тешка којзнае. Снимките се направено во Mato Grosso во Бразил.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1