ФОТО: Новите власти во Центар ги отстранија цветните корпи


Висечките корпи со цвеќиња кои во изминатиов период ги разубавуваа улиците и мостовите низ општина Центар се отстранети, пишува Нетпрес.

cveke-pred-i-potoaНовите општински власти пред извесно време ги тргнаа сите цветни аранжамни од мостот кај МАНУ и од улицата Орце Николов во Дебар маало кои токму во овие пролетни денови преставуваа најубав украс на главниот град.

Од општината објаснуваат дека сите цветни корпи се тргнати со цел да се обноват.„Да се засади  нов цветен расад, и планирано е во наредниот период  да се постават на сите локации каде е инсталиран системот за полевање капка по капка“, се вели во одговорот од општина Центар на прашањето на Нетпрес зошто се отстранети цветните корпи.

ФОТО: Нетпрес

mostmanu22

g_mostmanu

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1