ФОТО ОД МЕСТОТО НА ТРАГЕДИЈАТА ВО ШТИП: Едно лице загина, 3 повредени – меѓу кои и бремена жена


Радиото Канал 77 објави фотографија од тешката сообраќајка која се случила во раните часови денес во Штип, каде загина едно лице, а три се повредени.soob stip

До несреќата дошло кога се судриле теренско возило и такси возило во кое имало четири лица.

Возачот на таксито загинал, додека три лица кои биле сопатници се тешко повредени. Меѓу повредените патници имало и бремена жена.

Полицијата со повеќе детали треба да излезе наскоро.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1