Фото: Охрид – куси панталони 100 ден – ,,ГАЗДА Е ПОЛУДЕO,,


Конкуренцијата на пазарот во Охрид е голема, а пазарџиите сакаат да ги продадат производите пред да заврши летото – кому би му требале куси пантолони кога ќе дојде зима, нели нормално.

Пазарџиите се инвентивни – така и овој кој ние го снимивме – човекот ставил јасна реклама

,,Куси пантолони 100 денари – газда е полудеo ,, – па навалете 🙂

 

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1