ФОТО: Општина Центар под катанец – не може никој ниту да влезе ниту да излезе


Општина Центар од утрово е под клуч. Вратите се врзани со синџири и катанци и на никој не му се дозволува ниту внатре ниту надвор. Вработените во општината велат дека се соочуваат со тешки притисоци. Како што пишува Прес 24, утрово на еден од нив му се слошило но не му било дозовлено да излезе од општинската зграда и да побара лекарска помош.
Седницата треба да започне во 13 часот, а здружението Веритас веќе најавува протести.

Foto – Pres24

centar katanci

centar katanci2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1