Oграбена Стопанска банка во Лептокарија


stopanska-bankaУтрово околу 8:45 часот била ограбена експозитурата на Стопанска Банка лоцирана во трговскиот центар Лептокарија во Скопје.

Кражбата ја извршил маскиран и вооружен разбојник, чиј идентитет сеуште не и е познат на полицијата.

Според досегашните информации, разбојникот им се заканил на вработените и од нив земал 77.000 денари. Полицијата трага по сторителот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1