ФОТО: Оштетениот полициски хермелин во Куманово


Доцна попладнево од кумановскиот реон каде беа судирите меѓу полицијата и вооружената терористичка група се повлече механизираната единица на МВР со хермелини и оклопни борни возила.

На фотографијата се гледа извлекување на борбено возило на полицијата попладнево, на него имаше траги од куршуми на предното стакло на возачката кабина.

ФОТО: МИА

ФОТО: МИА

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1