ФОТО: Откријте ја вашата судбина според формата на прстите


Сите оние кои сакаат да дознаат нешто повеќе за својата судбина и за нивните јаки и слаби страни овој метод е решението. Што ги прави прстите толку важни? Па токму тие се уникатни! Отпечатокот од прстот уште во осмата недела од бременоста ја одредуваат нашата судбина за цел живот.forma-na-psti

Постојат пет главни видови на врвови на прсти: Квадратна, Заоблена, Конусовидна,Заострена и Лопатовидна форма.

Квадратна
Ако врвовите на вашите прсти се квадратни , вие сте реални – сериозни и насочени. Животот ви е успешен и имате шанса да направите добро пари и да постигнете многу големи успеси. Борбениот дух ве спасува од многу пречки.

Заоблена
Доколку пак, врвовите на прстите ви се заоблени, вие сте весела личност и голем оптимист. Брзо се приспособувате кон сите промени. Убедени сте дека на крајот се ќе се заврши добро и тоа во повеќето случаи се покажува точно така.

Конусовидна
Ако врвовите на прсите ви се конусовидни , вие сте вистински среќници. Ги имате сите квалитети на лидер, умеете да ги промовирате подредените и да го вадите најдоброто од нив. Не случајно сте секогаш во центарот на вниманието.

Заострена
Доколку прстите ви се со заострена форма, вие сте голем среќник. Овој вид на отпечатоци се најретките и најчесто се забележителни од далеку. За вас среќата е секогаш на ваша страна. Во животот се ќе ви биде гладко и лесно.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1