ФОТО: Отруен лебед во струшко Радожда


Здруженијата за заштита на животни „Анималиа“ од Охрид и Animal World од Струга на своите Фејсбук страници објавија дека на езерското крајбрежје во струшкото село Радожда бил пронајден угинат лебед, кој најверојатно бил отруен. Покрај лебедот отруени биле и уште три мачки и едно куче, пренесува Ohrid news.

Ohrid news.

Ohrid news.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1