Шешељ доби забрана за влез во Хрватска


По денешната ослободителна пресуда за лидерот на српските радикали Војислав Шешељ и бројните реакции, кои ги предизвика таквата одлука, хрватското Министерство за внатрешни работи му забрани влез во Хрватска.seselj22

– Нека дојде, па ќе го уапсиме, изјавил во меѓувреме хрватскиот премиер Тихомир Орешковиќ.

Хашкиот трибунал денеска го ослободи Шешељ по сите точки од обвинението

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1