ФОТО: Ова е Филип Кајмакоски, помалиот брат на Даниел


Ова со Даниел Кајмакоски е неговиот помлад брат Филип. Неодамна самиот Даниел со своите фанови ја сподели фотографијата од својата мајка по што имаше коментари дека од неа ја наследил убавината.

Што се однесува пак до гласот, ова момче од Струга сега фаворит во Х Фактор , го наследил од татко му Павле Кајмакоски. Семејството Кајмакоски со години живее и работи во Виена, Австријa

Во вторник е новата емисија во живо кога на Даниел ќе му биде потребна поддршката пред се од македонската публика бидејќи предвидени се елиминации на двајца финалисти. Како специјален гостин ќе настапи македонската музичка дива Калиопи.

Foto – Kurir.mk

filip-i-daniel

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1