ФОТО: Ова е највисокиот тинејџер во Македонија


Скопјанецот Тоше Јовчевски со своите 215 сантиметри и 19 години е највисокиот тинејџер во Македонија, а лекарите му рекле дека до својата 25 година би можел да порасне уште 2 сантиметри, пишува Телеграф.мк.

toseee-500

Тоше има проблеми со гардеробата и истата ја шие, а обувки може да најде само во една продавница бидејќи носи број 50. Проблем му претставува и креветот, па како што вели за Телеграф дома му е сè по нарачка.

Највисокиот тинејџер во Македонија тренира кошарка во МЗТ Скопје, имал понуди и од странски клубови, но се уште не одлучил да замине.

Повеќе прочитајте на Телеграф.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1