И парното поскапува!?


Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) за денеска најави прес-конференција на тема цени на топлинската енергија.

parnoРКЕ, според пишувањата на одредени медиуми, ќе најави намалување на цените за топлинската енергија од 1 август.

Kомпаниите што се занимаваат со производство, снабдување и со дистрибуција на топлинска енергија до Регулаторна доставиле барања за одобрување регулиран приход.

МИА

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1