ФОТО: Ова се македонските бранители кои беа убиени во Куманово


Жарко Кузмановски од тетовското село Брвеница, на возраст од 32 години, Сашо Самоиловски од Тетово, исто така 32-годишен, и Ненад Серафимовски на 28 години од гостиварското село Зубовце се тројцата македонски бранители кои денеска беа убиени од злосторниците во кумановската Дива Населба.

ПОЧИВАЈТЕ ВО МИР ХЕРОИ и ГОЛЕМИ МАКЕДОНСКИ СИНОВИ!

MakBranitelite

Netpress.mk

zaginati33

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1