ПОЧИВАЈТЕ ВО МИР ХЕРОИ: Познат идентитетот на загинатите полицајци


Три лица, припадници на полицијата во акцијата во Куманово, кои се од Полошкиот регион загинаа во денешните престрелки во Куманово.

Станува збор за Жарко Кузмановски од Брвеница на возраст од 32 години, потоа Сашо Самоиловски од Тетово, исто така 32-годишен и Ненад Серафимовски на 28 години од гостиварското село Зубовце.

Жителите велат дека има и други повредени од Брвеница но, не знаат во каква состојба се наоѓаат.

ПОЧИВАЈТЕ ВО МИР ХЕРОИ!specijalna edinica

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1