Тројца загинати во престрелките во Куманово – потврда од семејствата


Тројца припадници на полицијата загинаа денеска во престрелките во Куманово, објави Телма и нагласи дека инфрмацијата е потврдена и од роднините.

Сите загинати се од Тетово.
Неофицијално, загинати се тројца припадници на специјалните полициски сили. Според Сител тројца полицајци од тетовско го загубија животот во денешното чистење од терористи во Кумановско. Двајца се од селто Брвеница, еден од Зубовце.
specijalna edinica
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1