ФОТО: Овие близначиња се родија во различна година


Едното бебе се роди на крајот од 2013-та, а другото на почетокот на 2014-та година, а се близначиња.

9161a26aaf1549661c201609c94dcbff_LЛиндзи Салгуејро од Канада требала да се породи до 19-ти јануари, според терминот даден од докторот. Но ноќта на 31-ви декември таа добила болки и била примена во болница.

Таа ноќ, неколку минути пред полноќ ја роди првата ќерка, која ќе се вика Габриела.  Само 38 секунди по полноќ, таа ја роди Софија, сестрата близначка.

-Мојот доктор навистина се трудеше да ги родам двете ќерки во ист ден, но Софија сакала поинаку, изјави среќната мајка.

Инаку таа и нејзиниот сопруг имаат уште два сина.

bliznaci2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1