ФОТО: Паднати дрва на Ленинова


Поради обилните врнежи од дожд дојде до застој во сообраќајот во делови во градот.

Во центарот на Скопје, поточнo на ул. Ленинова или по ново Аминта Трети репортерите на Сител забележаа и паднати дрвја.leninova2-500

Според УХМР, доцна попладнево и во вечерните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и со грмежи.  И во државата се очекува попладне облачноста да се зголеми и најпрво во западните делови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и со грмежи. Во вечерните часови врнежите ќе се прошират и на останатите делови од земјата.

leninova-drva

ФОТО: Сител

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1