Фото: Париз окован во снег – Ајфеловата кула затворена поради студ


Ајфеловата кула утрово била затворена за посетителите поради снегот и студот, соопштила компанијата задолжена за одржување на познатата париска знаменитост.

На сајтот на Твитер компанијата објавила фотографија на која се гледа снег околу Ајфеловата кула.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1