ФОТО: Поплавена галијата во Вардар


Галијата во Вардар кај Обвинителство. не издржа пред надојдената вода, пренесе Плусинфо. Недовршениот сплав е поплавен, а засега водата ја црпат со кофи.

lagja-540x358

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1