ФОТО: Пораката што сопругата му ја напишала пред да почине ќе ве наежи


Да го изгубите саканиот е тешко, но да го изгубите најдобриот пријател после 60 заеднички години е уште потешко.

Били Бреланд знаела дека нејзината смрт нема да биде лесна за нејзиниот сопруг Џејмс, па решила да му напише писмо за утеха и охрабрување уште пред да си замине од овој свет.kraj.jpg500

Нејзиниот внук подоцна ја објавил на Фејсбук:

„Те молам не плачи затоа што починав. Насмевни се затоа што живеев. Знај дека сум на среќно место. Знај дека ќе се сретнеме повторно. Ќе се видиме таму!“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1