(ФОТО) ПОСЛЕДНОТО СЕЛФИ НА МЛАДА РУСИНКА: Објавено 3 минути пред да полета авионот кој се урна!


Ова е последното селфи на младата патничка која го постираше на социјалните мрежи, откако седна на своето место пред да полета авионот на Флај Дубаи.

Мејк ап артистот од Русија Ана Сергеева, која имаше 25 години, се фотографираше насмеана пред да полета авионот од Дубаи 326E8ACB00000578-0-image-m-32_1458577868666-276x300

Госпоѓицата Сергеева работела во козметички салон во Дубаи последните 6 месеци. Таа загина при авионската несреќа, а целта на патувањето било 7 дневен одмор во Русија.

Her friend said: ‘Anna lived in Dubai for the last six months working to support her mother and 11-year-old brother, who live in Kharkiv’

Нејзин пријател изјавил: Ана живееше во Дубаи последните 6 месеци за да им помогне на нејзината мајка и 11 годишниот брат, кои живееа во Харков.

За жал авионот пред самото слетување се урна и загинаа сите патници во него и целиот екипаш во саботата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1