ФОТО: Познат српски пејач во бегство- полицијата трага по него


Познат српски пејач на од синоќа е во бегство, а полицијата трага по него. Станува збор за пејачот на „Гранд“ Дарко Лазиќ, кој по сноќешната селска слава во неговиот роден крај Брестач, ја демолирал општинската зграда, причинувајќи голема материјална штета.

darko

Полицијата го бара, но пејачот се уште е во бегство, пишува Новости.рс.

Против Деарко Лазиќ најверојатно ќе бидат поднесени две кривични пријави, за нарушување на јавниот ред и мир и за уништување на туѓа сопственост.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1