ФОТО: Путин го доби шарпланинчето Паша – ова е неговата реакција


Путин при посетата на Србија доби кученце старо 3 месеци Шарпланинче со 7 генерации потврдено потекло од српскиот претседател Александар Вучиќ. Путин кој е голем љубител на животни не го криеше одушевувањето од Паша, како што сега се вика кученцето. Веднаш почна да го гали кученцето

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1