ФОТО: Ракометарите кршеа лепче за Бадник – еве кој ќе има најмногу среќа годинава


Како што налага традицијата, на денешниот голем ден за православните христијани, се крши лепче со паричка во семејството, а верувањето вели дека оној кај кого ќе се падне паричката ќе го следи среќа во текот на целата година.

Паричката се падна кај борецот кој секогаш го остава срцето на терен, пикерот со број 5 – Стојанче Стоилов. Фотографијата ја сподели Филип Миркуловски на својот Фејсбук профил, кратко опишувајќи ја со: Добаρ знаκ за успешна година.

Курир

stole

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1