ФОТО: Ракометарот Стоилов им испрати порака на Русите


Нашиот ракометар Столе Стоилов повторно го остави „срцето на терен“ и беше еден од нашите најдобри ракометари во вчерашниот натпревар против Русија.

Постигна 5 погодоци без промашување, а по мечот им испрати порака на Русите преку својот Фејсбук профил.

,, Није вотка ракија,, им пиша на шега македонскито пикер на русите

4stole

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1