ФОТО: Роберто Карлос стави кече во Косово


Гостувањето на Сиваспор од Турција во Приштина предизвика голем интерес во Косово, но и на интернет по оваа фотографија на славниот фудбалски ас.
1422166-40
„Им благодарам на сите во Приштина и во Косово што со толку љубов ме пречекаа мене и Сиваспор. Ова беше одличен викенд“, вели Карлос, а кечето си го понесе како сувенир во Турција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1