ФОТО: Се ожени контроверзниот Кристијан Голубовиќ


Контроверзниот српски борач и криминалец Александар Кристијан Голубовиќ (45) и 28-годишната Ивана Вељовиќ со која очекува бебе, денес го изговорија судбоносното „да“ , јавуваат српските медиуми.567961_kristijan-golubovic-01-foto-facebook_ff

По желба на неговата избраничка, Кристијан не направил голема прослава на која би поканил стотици пријатели. Сепак тој се пофалил на социјалните мрежи дека станал сопруг на Ивана.

– Денес се венчав во црква за прв и последен пат. Им се извинувам на сите кои во голем број  би дошле на оваа церемонија, а не ве известив ниту ве покабив бидејќи мојата невеста не сакаше да правиме голема помпа околу тоа – напишал Кристијан на социјалните мрежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1