ФОТО: Се ожени момчето кое го испеа хитот „Како ли јас да пораснам“


Иван Богојевски, кој во 1993 година на „СИ-ДО“ го испеа еден од најголемите евергрини на детските фестивали „Како ли јас да пораснам“, по долгогодишна врска се ожени со својата девојка Наташа.

Свадбата се одржа во нивниот роден град Битола.

sido5 sido7

Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1