ФОТО: Се појавија до сега невидени фотки од нашиот ангел Тоше Проески


И самото спомнување на името на Тоше Проески кој си замина од овој свет многу рано буди емоции кај луѓето, а особено се јаки откако ќе се појават фотографии на кои е млад, среќен и пол со енергија.tose2_181010

Така текстописецот Александра Милутиновиќ, која во тоа време работеше на новиот албум на Гоца Тржан, се потсети на периодот кога настануваше песната „1200 миљи“. Песната дуетски ја отпеаја Тоше и Гоца Тржан и стана голем хит, а имаше своја македонска и српска верзија.tose-proeski-goca-trzan

Таа сподели фотографија од тој период на која се гледа работната атмосфера таа далечна 2001 година, кога песната стана хит, а Тоше Проески имаше пет последователни концерти и пет преполни Универзални сали!

Вистина.мк

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1