ФОТО: Се разбудила среде операција на мозокот и разговарала со докторот


Еден полски хирург доживеа вистински шок кога во моментот на операција на мозокот, пациентката се разбудила од анестезијата и го прашала дали се се одвива според планот.

girloperation

Деветнаесетгодишната Ига Јасика била подвргната на тешка операција на вадење на тумор од мозок  во болница во Катовице , кога ненадејно се разбудила од анестезија.

-Апсолутно ништо не почувствувала, а во ниеден момент нејзиниот живот не бил во опасност,  изјавил по операцијата проф. Давид Лариш.

Младата пациентка не се сеќавала на инцидентот и била збунета откако и раскажале што се случило.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1