ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА : Новороденче и тригодишно девојче загинаа со цело семејство


Пет лица загина во Книн, Хрватска кога автомобилот марка Тојота со шибенска регистрација излетал од мостот и паднал во реката Крка.

ФОТО: Дневник.хр

ФОТО: Дневник.хр

Како што пренесуваат хрватските медиуми, во автомобилот биле еден маж, неговата сопруга, две деца и една постара жена. ХРТ објави дека меѓу загинатите има две мали дечиња- тригодишно девојче и новороденче.

Според изјавите на сведоците, возачот изгубил контрола над автомобилот, удрил во оградата од мостот и паднал во реката. Противпожарните екипи ги извадиле безживотните тела.

Медиумите од Хрватска велат дека ова е незапамтена трагедија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1