Фото: Се вртеше лепче пред СДСМ – паричката падна кај партијата


Тадиционален василичарски оган вечра се палел во дворот на седиштето на СДСМ, на Бихаќка, или по ново Павел Шатев.Се вртела традиционалната погача со паричка и таа се паднала во куќата односно во СДСМ.  Сопартијците си посакаа новата година да им биде среќна и бериќетна, и граѓаните да го надминат стравот.

Ексклузивната фотогалерија на Вест на овој ЛИНК

vest sdsm

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1