ФОТО: Се запали стан во Ново Лисиче


Лоша електрична инсталација предизвика пожар во стан во населбата Ново Лисиче, пренесува provereno.mk.

Командантот на против пожарната бригада Благоја Менковски изјави дека веднаш по пријавата пристигнале на терен и успеале да спречат проширување на огнот. На местото пристигнала и екипа на итната медицинска помош, но за среќа немало потреба за интервенција.

Screenshot_17

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1