ФОТО: Србинка новата мис на Европа


Српската мисица Дијана Милојковиќ е новата мис Европа која на натпреварот World Next Top Model 2014, понесе дури две титули.

Освен за мис на Европа Дијана беше избрана и за Мис спорт.

Убавата Дијана има два факултети, таа моментално ги завршува студиите по фармација а веќе дипломирала на студиите по економски менаџмент.

miska6 miska5 miska3

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1