ФОТО: Среден прст за српската химна во Приштина


Илјадници граѓани на Приштина на градскиот плоштaд го следеа натпреварот меѓу репрезентациите на Србија и Албанија, кој по инцидентот беше прекинат. Додека се интонираше српката химна, поголем дел од насобраните навивачи го кренаа средниот прст.

Screenshot_20

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1