Натпреварот во Белград нема да продолжи – Албанскиот тим барал да се испразнат трибините


И покрај обидите да се воспостави ред на стадионот во Белград и натпреварот меѓу Србија и Албанија да продолжи, сепак официјалните лица утврдија дека е премногу ризично да продолжи мечот. По ова се очекуваат драконски казни за двете репрезентации од УЕФА која не толерира никакво мешање на политика во фудбалот.Screenshot_21

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1