Фото: Стилот на богатите Роми


Во некои земји од источниот блок богатите Роми во заедницата се нарекуваат „Барони“.

Овие не се баш од таму, некои се од Италија, некои од Романија, но тоа не менува многу. Се бисер до бисер.

Овие на фотографиите ,,барони,, имаат ланци, злато, и што ли уште не – ама и ние си имаме барон во Македонија кој исто така има свои бисери 🙂

Затоа првото почесно место пред оваа фотогалерија ќе му го доделиме токму нему.

..Да ги проследиме и останатите  фотографии…

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1