ФОТО: Страшна сообраќајна несреќа попладнево во Струмица


Собраќајот на булеварот Климент Охридски на првиот ден од Новата години речиси два часа беше во прекин, по сообраќајната незгода која се случи денеска околу 15 часот во близина на автобуската станица.Screenshot_272

Според очевидци кој  ги испратија фотографиите возило марка BMW со странски регистарски таблици излетало од патот и удрило во бандерите со улично осветлување, по што излетало во спротивната лента, на која за среќа во моментот немало други возило.

Очевидците за Струмица Денес раскажуваат дека силниот звук ги вознемирил станарите во близина на несреќата, а уличните бандери во кој удрило возилото ,,летале” десетина метри во воздух. Според очевидците на настапот интервенирала и бразата помош. Неофицијално, според кажувањата на очевидци две лица се повредини. На местот на настанот се наоѓа екипи на СВР-Струмица, објави strumicadenes.mk.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1