ФОТО: Тинејџер пораснал 13 сантиметри преку ноќ


Благодарение на операцијата со која му е исправен ’рбетот, еден тинејџер пораснал дури 12,7 сантиметри преку ноќ!

Се работи за 14-годишниот Харви Леге кој боледувал од сколиоза, односно искривување на ’рбетот по што морал да се оперира. После хируршкиот зафат, момчето пораснало 12,7 сантиметри буквално преку ноќ, а искривувањето на ’рбетот е намалено од 90 на само 20 степени.

tinejdjer porasnal

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1