ФОТО: Турските болници преполни, крвави подови и лелек


Читателите на српски Блиц, кои престојуваат во Турција споделиле фотографија од болница во Турција, на која се гледа дека подовите се облеани во крв.blic-foto

Читателката за Блиц вели дека она што го видела е вистинска војна.

-Војската му се спротивстави на народот и полицијата. Има многу повредени и убиени. Одекнаа неколку експлозии во близина на Фатих џамија, вели таа.

Улиците биле блокирани, а луѓето во колони се противставувале на војската.

ФОТО: Блиц.рс

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1