Од под кревет одземени 23.000 австралиски долари од куќа во Битола


Непознат сторител одзел 23.000 австралиски долари од под кревет во куќа во Битола. Случајот вчера во СВР Битола го пријавил битолчанецот К.К.(1959). Кражбата се случила во куќата на неговиот татко, во период меѓу 1-ви и 16 јули.kradec 3

Вчера во 10.15 часот во СВР-Битола К.К. од Битола пријавил дека во периодот од 1 до 16 јули од страна на непознат сторител е извршена кражба во куќата на неговиот татко, при што од под креветот од акт ташна одземени му се 23.000 австралиски долари, соопшти МВР.

Извршен е увид на местото и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1