ФОТО: Илјадници Турци дадоа почит на погребот за загинатите во воениот удар


Илјадници луѓе се собрани пред Фатих Џамија во Истамбул за погребот на загинатите во неуспешниот обид за државен удар.Во вооружениот обид за пуч загинаа 265 луѓеpogreb-640x341 pogreb1-640x312

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1