ФОТО: ТВ-шминкерката од МТВ стана бездомник


ТВ-шминкерката од МТВ Гордана Ивановска стана бездомник.  Жената во зелена јакна и со црвен шал околу вратот, која секогаш стои пред влезот на Македонската телевизија, веќе едвај ја препознаваат и вработените во зградата, пишува Вест.

gorde-malaГорде се обиде во две реченици да ја објасни трагедијата низ која поминува последните четири години.

-Останав без стан оти инвеститорот, кој ми беше многу близок пријател, ми ги зеде парите и никогаш не изгради друг стан, и сега живеам низ ходниците на Телевизијата, вели таа за весникот.

За целиот текст кликнете тука.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1