ФОТО Училиштето Цветан Димов преименувано во Хасан Приштина


Довчерашното училиште „Цветан Димов“ во скопската населба Чаир од денеска се вика „Хасан Приштина“, а таблите со новиот натпис веќе се поставени, објави Алсат. Таблите со старото име на училиштето се симнати по налог на директорот, објави телевизијата.

hasan_469074487

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1