ФОТО: „УЧК” осамна на таблите на неколку струшки села


Македонските имиња на неколку струшки села се покриени со спреј и до нив е испишано УЧК, пренесе Супер Радио.

Имено, се работи за селата Вишни, Белица и уште три други села од струшкиот регион. Инаку, таблата на која осамна натписот УЧК се наоѓа близу Ќафасан.

ФОТО: Супер Радио

uck tabli

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1