ФОТО: Уредникот го предвидел нападот на терористите? Погледнете ја неговата последна карикатура!


Последната карикатура објавена од страна на Стефан Шарбоние, уредникот на сатиричниот магазин “Шарли Ебдо”, прикажува талибанец над кој пишува: “Се уште нема атентат во Франција”. На ова талибанецот одговара: “Чекај, имаме време до крајот на јануари да ви ги пренесеме неговите честитки.”stefan carli

 

Шарбоние беше под постојана полициска заштита од 2012 година, кога доби смртни закани. Тој беше на “црната листа” на Ал Каеда од 2013 година.

Screenshot_42

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1