ФОТО: Вака денес изгледа Бејби од „Dirty Dancing“


Џенифер Греј сега има 54 години, а во 2010 година победи во американското шоу „Танц со ѕвездите“.

Пред 28 години кога во кино салите се појави романтичната драма „Dirty Dancing“, овој филм ги изненади сите и преку ноќ стана мега хит, а голема ѕвезда стана Џенифер Греј која ја играше Френсис Бејби Хаусман.grej.jpg500

Тогаш сите жени и завидуваа поради тоа што снимаше еротски сцени со Патрик Свејзи, додека мажите чекаа повторно да ги видат во акција.

Секако, „Dirty Dancing“ беше врвот на кариерата на Џенифер која во наредните три децении сними повеќе од 20 филмови кои поминаа прилично незабележано.2grej.jpg500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1