ФОТО: Вака изгледа канцеларијата на турскиот премиер по државниот удар


Во вчерашниот неуспешен обид да се изврши државен удар во Турција, беа уништени бројни државни институции.turcijaaaa

Пучистите за време на извршувањето на државниот удар пукале од хеликоптери и тенкови кон зградата на Парламентот, владата како и министерството за внатрешни работи.

Помеѓу институциите кои беа цел на напад беше и канцеларијата на премиерот Биналиј Јилдирм.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1