ФОТО:Велосипедист прегзен пред општина Центар


Велосипедист е прегазен на улицата Орце Николов на раскрсницата кај општина Центар. Такси воозило удрило во него.

Велосипедистот веднаш бил пренесен во болница, но според очевидци не бил тешко повреден. Се жалел на болки во градите. Полицијата врши увид на местото. Таксисто тврдел дека не го удрил велосипедистот бидејки според неговите кажувања тој не бил качен на велосипедот. Му се слошило откако започнало објаснувањето кој е во право.

Foto – Provereno.mk

wpid-image-a5743608c2fbdc8451c64e7358b038bc8d7e18bbcc306ba7d3cfe3d7fb087a50-v-picsay wpid-image-a62c1c35d31cfa659dd5140722aebc5debfd0759eeb5b182f3e5058d260cd850-v-picsay

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1